Z myślą o Tobie!

W rozmowach na temat samotności, niespełnienia, niewybrania, braku powołania czy niezrealizowanego macierzyństwa, często pojawia się żal, że nie słyszymy o tym na kazaniach, że brakuje nam wsparcia w Kościele oraz propozycji rekolekcji poświęconych wyłącznie tej tematyce. 

Dlatego dziś z radością pragnę przedstawić Wam wyjątkową ofertę rekolekcyjną dla kobiet niezamężnych, samotnych nie z wyboru.

Czy samotność to porażka czy przeciwnie, szansa? A jeśli szansa, to na co? Kogo szukamy pogrążone w naszej niewybranej samotności? Czy spełnienie naszych tęsknot zapewni nam stuprocentowe spełnienie?
Na te i na wiele innych ważnych dla nas pytań, będziemy miały okazję usłyszeć odpowiedź, podczas dwóch weekendów rekolekcyjnych, poświęconych kobietom stanu wolnego. 

Kilka lat czekałam na ten moment aby z czystym sercem móc zaproponować wierzącym samotnym kobietom, takie rekolekcje, które pozwolą zmierzyć się z naszymi problemami, trafiając w ich sendo i przynosząc nam konkretne rozwiązanie i pomoc. Rekolekcje poprowadzą doświadczeni zakonnicy, o których modliłam się z grupą kilku kobiet już od paru lat. Wierzę, że te spotkania przyniosą piękne i obfite owoce. Oczywiście jeśli podejmiemy wysiłek wyjazdu na nie i damy Bogu szansę na uwolnienie nas z naszych niemocy… 

Z MYŚLĄ O TOBIE
zapraszam na
REKOLEKCJE

CZERNA
14-16 lutego 2020 – „Samotność nie z wyboru. Porażka czy szansa?”; prowadzenie: o. Andrzej Ruszała OCD

RYNIAS
12-16 czerwca 2020 – „ Niewiasto, kogo szukasz? Rekolekcje dla kobiet samotnych nie z wyboru”; prowadzenie: o. Mariusz Kwiatkowski MI

Szukając miejsc, na wspomniane rekolekcje, kierowałam się pragnieniem ciszy i poczuciem piękna. Zarówno Czerna jak i Polana Rynias w Tatrach, spełniają te kryteria. To miejsca urokliwe ale co ważniejsze, przemodlone. Nasze rekolekcje będą odbywać się w CISZY. Wiem, że sporo kobiet boi się jej i raczej jej unika. Musimy mieć jednak świadomość, że jeśli na prawdę pragniemy usłyszeć Boży głos, to trzeba odrzucić wszelkie zewnętrzne bodźce, które skutecznie go zakłócają. To nie tylko kwestia psychologii czy naszej biologi, to przede wszystkim jedna z tych sfer naszego życia, w której duże pole do popisu ma zły duch. Walka duchowa w pierwszej kolejności toczy się na poziomie naszych serc i naszych myśli. Aby te myśli dobrze usłyszeć i móc skonfrontować je z subtelnym Bożym głosem, CISZA staje się nie tylko pomocna co NIEZBĘDNA. Nie obawiajmy się przestrzeni, w której czeka na nas z wielką tęsknotą spotkania i rozmowy, sam Jezus…

Szczegółowe informacje dotyczące rekolekcji w Czernej:
Dom Rekolekcyjny Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus Czerna 196; 32 – 065 Krzeszowice; e-mail: rekol@karmel.pl; Tel. (12) 282 12 45 lub 784 975 824. Od poniedziałku do soboty w godz.: 8:30 – 11:30 oraz 15:00 – 17:15.

DOJAZD z Krzeszowic do Domu Rekolekcyjnego – TAXI:  12 282 06 00 (25 zł w dni powszednie; 30 zł w niedzielę)

Szczegółowe informacje dotyczące rekolekcji na Polanie Rynias wraz z formularzem zgłoszeniowym, na stronie: CADR

Serdecznie zapraszam w imieniu
gospodarzy ośrodków rekolekcyjnych
Sióstr Karmelitanek oraz o. Andrzeja Kowalskiego,
dyrektora ośrodka na Ryniasie –
a także prowadzących rekolekcje dla kobiet:
o. Andrzeja Ruszały i o. Mariusza Kwiatkowskiego.

DLACZEGO NIE SŁYSZYMY BOGA?
O ŻYCIOWYM NIESPEŁNIENIU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *