Zapraszam do wysłuchania audycji radiowej, w której miałam zaszczyt brać udział 27 października 2020 wraz z Ojcem Konradem Małysem OSB i Beatą Kołodziej. Pełny tytuł jaki zaproponowałam redaktorowi Panu Lechowi Polakiewiczowi – autorowi „Audycji dla Małżonków i Rodziców” w Radio Maryja, brzmi: „Dziewictwo czy dziwactwo – temat tabu katolików XXI wieku”. W pierwszej części audycji, staraliśmy się przedstawić w krótkich mini-wykładach na czym polega niepodważalna wartość dziewictwa w Kościele Katolickim, w oparciu o dokumenty papieży: Piusa XII i Jana Pawła II a także Edyty Stein (św. Benedykty od Krzyża) oraz żyjącego Ojca Raniero Cantalamessy OFMCap. W drugiej części planowaliśmy rozwinięcie tematu ale ze względu na telefony słuchaczy, rozmowa zeszła na inny tor. Wypowiedzi słuchaczy dość wyraźnie ukazały stan wiedzy katolików na temat bezżenności i jej wartości dla naszego Kościoła. Myślę, że ta druga część audycji jest dość wymowna i stanowi punkt wyjściowy do głębokiej refleksji, zarówno wśród świeckich wiernych jak i duchownych. Gorąco zachęcam do wysłuchania – LINK PONIŻEJ:
Zainteresowanych KATOLICKĄ nauką na ten temat – ważny dla katolików wszystkich stanów – odsyłam do lektury:
1. Encykliki Piusa XII „Sacra virgnititas – O świętym dziewictwie„
2. Adhortacji Jana Pawła II „Familiaris Consortio” oraz „Mężczyzną i niewiastą stworzył ich…” (Tom 3 Rodz. 2. O bezżenności dla królestwa Bożego)
3. Książki ks. Karola Stehlina FSSPX, pt. „Istota, godność i misja kobiety„
4. Książki o. Raniero Cantalemessy OFMCap., pt. „Czystego serca„
5. Książki kard. Roberta Saraha z Benedytkem XVI Josephem Ratzingerem, pt. „Z głębi naszych serc”
Ponad to gorąco zachęcam do wysłuchania kazania ks. Grzegorza Śniadocha IBP, o którym wspominałam już w lipcu ubiegłego roku, we wpisie „Bezżenność vs małżeństwo? 1/2”.
Na koniec gorąco zachęcam do nieustannej modlitwy za wszystkie dziewice świeckie i konsekrowane (Moja MODLITWA). Ignorowanie i umniejszanie wartości tego stanu wyrządza wielką krzywdę nie tylko osobom, które w tym stanie żyją dla Pana ale także nam samym i co najboleśniejsze… wyrządzają wielki ból samemu Jezusowi, który ten stan uświęcił własnym życiem.
2 komentarze
Akicja
Kasiu, bardzo dziękuję za podjęcie tego tematu oraz za wspaniałą, merytoryczną obronę stanu nie zamężnego nie z własnego wyboru, ale z woli Bożej. Ja jestem mężatką, ale za mąż wychodziłam późno, bo w 39 roku życia. Wcześniej żyłam w pojedynkę, co nie zawsze było łatwe. I szkoda, że na tamten czas ten temat nie był podjęty w takim zakresie jak w tej audycji. Byłoby mi dużo łatwiej.
Ale i na obecnym etapie życia treści niniejszej audycji, a szczególnie cytaty z dokumentów kościoła czy Edyty Stein, taż są dla mnie bardzo umacniające i odkrywcze.
Tą audycją rozbiliście bank!
Choć powiem, ze ciężko i smutno słuchało mi się wypowiedzi niektórych słuchaczek, które swoją wartość i sens życia upatrują w tym czy są mężatkami czy nie. Już nie wnikam w to jak te niektóre małżeństwa czasem wyglądają, jak te kobiety są poniżane i upokarzane przez mężów, jak są nieszczęśliwe (nie zawsze tak jest, ale to się zdarza), ale to się nie liczy, bo liczy się to, ze są mężatkami, bo to jest ich wartością.
Dziękuję Bogu, że jesteś! Że tak pięknie tłumaczyliście te nieprawidłowości w postrzeganiu kobiet niezamężnych zarówno przez ludzi świeckich, jak i niektórych kapłanów. Że odkopaliście te wszystkie dokumenty Papieży, przytoczyliście słowa samego Jezusa.
Oby więcej takich dzielnych, mężnych, odważnych i wartościowych kobiet!
JAHID - mężna niezamężna
Pięknie dziękuję za tyle miłych słów. Cieszę się Alicjo, że wciąż pamiętasz o nas – kobietach niezamężnych. My pamiętamy ile zrobiłaś dla nas zanim wyszłaś za mąż… Cieszy mnie też to, że potrafisz spojrzeć szerzej na temat wartości bezżeństwa dla Pana i chociaż jesteś już żoną, to nie umniejszasz wartości kobiet niezamężnych. Myślę, że wielkie zadanie przed nami aby ukazywać światu jak bardzo wszystkie stany są ze sobą powiązane i ważne dla siebie nawzajem. 🙂 Pozdrawiam serdecznie! ❤️