Dziewictwo czy dziwactwo?

Zapraszam do wysłuchania audycji radiowej, w której miałam zaszczyt brać udział 27 października 2020 wraz z Ojcem Konradem Małysem OSB i Beatą Kołodziej. Pełny tytuł jaki zaproponowałam redaktorowi Panu Lechowi Polakiewiczowi – autorowi „Audycji dla Małżonków i Rodziców” w Radio Maryja, brzmi: „Dziewictwo czy dziwactwo – temat tabu katolików XXI wieku”. W pierwszej części audycji, staraliśmy się przedstawić w krótkich mini-wykładach na czym polega niepodważalna wartość dziewictwa w Kościele Katolickim, w oparciu o dokumenty papieży: Piusa XII i Jana Pawła II a także Edyty Stein (św. Benedykty od Krzyża) oraz żyjącego Ojca Raniero Cantalamessy OFMCap. W drugiej części planowaliśmy rozwinięcie tematu ale ze względu na telefony słuchaczy, rozmowa zeszła na inny tor. Wypowiedzi słuchaczy dość wyraźnie ukazały stan wiedzy katolików na temat bezżenności i jej wartości dla naszego Kościoła. Myślę, że ta druga część audycji jest dość wymowna i stanowi punkt wyjściowy do głębokiej refleksji, zarówno wśród świeckich wiernych jak i duchownych. Gorąco zachęcam do wysłuchania – LINK PONIŻEJ:

Zainteresowanych KATOLICKĄ nauką na ten temat – ważny dla katolików wszystkich stanów – odsyłam do lektury:
1. Encykliki Piusa XII „Sacra virgnititas – O świętym dziewictwie
2. Adhortacji Jana Pawła II „Familiaris Consortio” oraz „Mężczyzną i niewiastą stworzył ich…” (Tom 3 Rodz. 2. O bezżenności dla królestwa Bożego)
3. Książki ks. Karola Stehlina FSSPX, pt. „Istota, godność i misja kobiety
4. Książki o. Raniero Cantalemessy OFMCap., pt. „Czystego serca
5. Książki kard. Roberta Saraha z Benedytkem XVI Josephem Ratzingerem, pt. „Z głębi naszych serc”

Ponad to gorąco zachęcam do wysłuchania kazania ks. Grzegorza Śniadocha IBP, o którym wspominałam już w lipcu ubiegłego roku, we wpisie „Bezżenność vs małżeństwo? 1/2”.

Na koniec gorąco zachęcam do nieustannej modlitwy za wszystkie dziewice świeckie i konsekrowane (Moja MODLITWA). Ignorowanie i umniejszanie wartości tego stanu wyrządza wielką krzywdę nie tylko osobom, które w tym stanie żyją dla Pana ale także nam samym i co najboleśniejsze… wyrządzają wielki ból samemu Jezusowi, który ten stan uświęcił własnym życiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *