Seksualność a życie duchowe. 2/2

W pierwszej części mojego wpisu, pt. „Bezżenność vs małżeństwo. cz.1” zamieściłam cztery nagrania, które w bardzo rzetelny i przystępny sposób omawiają temat wartości celibatu w Kościele Katolickim. Wbrew pozorom temat nie jest zarezerwowany jedynie dla kandydatów na przyszłych kapłanów. Przeżywanie bezżenności – nawet tej, której sami nie planowaliśmy – nabiera sensu jedynie w perspektywie życia dla Królestwa Bożego. Innej opcji dla nas wierzących nie ma ale wbrew pozorom nie stawia nas to w jakiejś dramatycznej sytuacji. Opcja, którą proponuje nam Bóg jest NIEZIEMSKA, wyjątkowo oryginalna bo zahacza już tu na ziemi o samo NIEBO. Pytanie czy ją znamy? Czy chcemy ją poznać? Czy chcemy ją przyjąć? Wybór należy do nas. 🙂 Na ten temat będę pisać więcej w kolejnej serii moich wpisów, poświęconych tematyce POWOŁANIA.

W tym wpisie zamieszczam zapowiedziane dwie części konferencji wygłoszonej przez Ojca Augustyna Pelanowskiego OSPPE. Okazuje się, że można mówić o naszej seksualności w sposób porywający i budujący także w kontekście naszego życia duchowego. W mojej opinii Ojciec Augustyn robi to w mistrzowski sposób, pozostawiając nam wolność wyboru…

„Jest na pewno wielkim szczęściem współżycie między kobietą i mężczyzną ale również jest szczęściem rezygnacja z niego. Zastanówcie się co jest większym szczęściem?

Faktem jest, 🙂 że łatwiej człowiekowi się rozwijać duchowo kiedy rezygnuje niż raczej korzysta. Z tych dwóch szczęść, nie mówię, że coś tu jest złe a coś jest dobre. Wszystko jest dobre…”.

Fragment konferencji O. Augustyna Pelanowskiego OSPPE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *