O mnie

Kim jest „JAHID – mężna niezamężna” prowadząca ten blog?

To kobieta, która chociaż sama ideałem nie jest, to ma ideał, do którego pragnie konsekwentnie dążyć. Jest nim świętość. Po wielu latach życia w poczuciu niespełnienia odkryła urok i błogosławieństwo samotności. Dziś spełniona w każdym calu mimo, że po ludzku pozornie „nic” się nie zmieniło. Wręcz przeciwnie, w wielu obszarach życia doświadcza BRAKU, nie posiada niczego, co w oczach świata mogłoby ją nobilitować, ale to dzięki temu zrozumiała czym jest prawdziwa wolność. Nadal robi błędy, bywa że denerwuje najbliższych, traci cierpliwość do siebie i otoczenia, ale mimo to nie traci ducha. Wie dla Kogo i dzięki Komu może powstać z każdego upadku. 

„Jahid – mężna niezamężna” ma lepsze i gorsze dni. Była młoda, a teraz jest w średnim wieku. Czeka na starość. Lubi swoje siwe włosy i chociaż ze zdziwieniem wita każdą nową zmarszczkę, to ma świadomość, że jest ona pamiątką wielu doświadczeń – lepszych i gorszych – dzięki którym dziś jest tym, kim jest.

Uczy się dostrzegać piękno na każdym etapie swojego życia. Lubi flamenco i hiszpańskie fiesty z rebujito. Lubi góralskie biesiady, śpiewy i góralską kulturę oraz kuligi z ogniskiem na śniegu. Oscypka mogłaby jeść na śniadanie, obiad i kolację. W dzieciństwie do picia wybierała oranżadę, a do jedzenia oranżadę w proszku. Lubi śpiewy gregoriańskie i długie nocne rozmowy przy herbacie…

O czym marzy „Jahid – mężna niezamężna”?
Teraz już tylko o jednym… aby stać się „zrealizowanym marzeniem Boga”!

Więcej informacji o mnie znajdziesz w felietonie W poszukiwaniu prawdy oraz w Filmowej wizytówce.