Twoja Ziemia Obiecana.

W ostatnim wpisie, pt. Rzecz o starych pannach. 3/3, zapytałam: Czy my chcemy usłyszeć w naszym życiu odpowiedź Boga na pytanie: „co jest dla mnie najlepsze?”. Często okazuje się, że nie tylko boimy się usłyszeć ten Boży głos ale co gorsze boimy się w ogóle zadawać Bogu konkretne pytania.

Jeśli zmagasz się z samotnością nie z wyboru, żyjesz w poczuciu niespełnienia, braku powołania i co za tym idzie braku poczucia sensu w życiu… to koniecznie wysłuchaj poniżej zamieszczonej konferencji Ojca Augustyna Pelanowskiego OSPPE. Dla zachęty kilka cytatów z nagrania…

Jeśli towarzyszy ci poczucie bezsensu to, ty do końca nie wiesz gdzie jesteś zaproszona, nie odkryłaś swojej ziemi obietnic, tego Kanaanu nie odkryłaś. Ziemia Obietnic, Kanaan to jest cel. (…) To jest obietnica Boga, która jest po prostu życiem… Czy wiesz po co żyjesz? Czy znasz swoją Ziemię Obiecaną?

Czy zadałaś kiedyś pytanie Bogu po co żyję?
I czy Bóg ci odpowiedział: żyjesz po to i po to. 

Kiedy nie starasz się poznać odpowiedzi na to najważniejsze pytanie dotyczące sensu życia i jego celu, możesz czuć się bezradnie, chaotycznie, bezwartościowo, łatwo wpaść w zależności od innych ludzi albo w ogóle zdezerterować ze świadomego i odpowiedzialnego realizowania powołania. Żeby się zorientować czy dobrze idę czy źle to, ja muszę  się spytać i muszę mieć obietnicę, która jest odpowiedzią Boga. Pytać to, najpierw modlić się też o łaskę modlitwy a potem pragnąć tego czego pragnie Bóg. (…)

Wzorem rozeznawania chrześcijanina, rozeznawania woli Bożej – czyli jeśli on chce się zorientować czy rzeczywiście Bóg do niego mówi i co do niego mówi – jest zastosowanie czterech reguł Miriam. To jest REGUŁA ZWIASTOWANIA… 

Bóg ma dla każdego z nas na tym świecie miejsce bo nawet każdej gwieździe naznaczył miejsce na Niebie i każdą nazwał po imieniu, prawda? Jak mówi Biblia: Bóg ma dla ciebie Słowo, które ci posyła do konkretnego powołania – albo w rodzinie albo w życiu konsekrowanym albo w samotności. (…) Księga Sędziów zaczyna się od bardzo ważnego problemu: twoje miejsce, twój cel. Czy znasz odpowiedzi na to. Na pewno to co robisz jest tym co powinno być i co jest wolą Bożą? Na pewno miejsca, w których jesteś to są te miejsca, które przeznaczył ci Bóg? Zapytaj Pana i znajdź odpowiedź. Ale jak znajdziesz odpowiedź – NIE WĄTP. 

fragm. konferencji Ojca Augustyna Pelanowskiego OSPPE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *